Skip Navigation Linkslogo

Logo Yarışması

Yarışma Amacı:

Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu (YDİHO); üniversitemiz kurulduğundan beri Hazırlık, Lisans, Yüksek Lisans öğrencilerine ve topluma kaliteli dil eğitim hizmeti vermektedir.

YDİHO'nun misyonu ise üniversitemiz öğrencilerine gelecekteki akademik ve profesyonel hayatlarında kolaylık sağlayacak ulaslarası dil sertifikaları sunmak ve bizimle geçirdikleri eğitim sürecinde faydalanabilecekleri tüm eğitsel, sosyal ve kültürel desteği sağlamaktır.

Sürekli gelişmekte olan YDİHO Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin kurumsal kimliğiyle özdeşleşecek, basılı ve dijital tüm mecralarda kullanmak üzere, evrensel değerlerle üretilmiş işlevsel ve akılda kalıcı bir logoya ihtiyaç duymaktadır.

Yarışma Takvimi:

  • Son Başvuru Tarihi: 25 Aralık 2017
  • Seçici Kurul Değerlendirme Tarihi: 27-29 Aralık 2017
  • Sonuçların Duyurulması: 2 Ocak 2018

Katılım Koşulları:

  • Yarışma sadece 2017-2018 Güz Dönemi'nde Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde öğrenci olan; hazırlık, önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora dahil öğrencilere açıktır.
  • Tasarlanan logo Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin kurumsal kimliğiyle özdeşleşecek hassasiyette olmalıdır. Tüm çalışmalarda "Yabancı  Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu" kısaltması veya ibaresi bulunmak zorundadır.
  • İstenildiği takdirde Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu'nun kısaltması olan "YDİHO" ibaresi kullanılabilinir.
  • Katılımcıların tasarımları özgün olup, daha önce yarışmalara katılmamış, başka hiçbir yerde yayınlanmamış olmalıdır. Ayrıca diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmamalıdır.
  • Katılımcılar, tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Yarışmacı, YDİHO kurumsal logo yarışmasına katılımlarından dolayı herhangi bir katılım ücreti ödemeyecek ve talep edemeyecektir.
  • Her tasarım A4 beyaz kağıt zemin üzerine basılacaktır. Sayfanın arka kısmında yarışmacının adı soyadı ve öğrenci numarası bulunacaktır.
  • Çalışmalar ayrıca aşağıda belirtilen teslimat adresine; vektörel çizim tabanlı tasarım programlarından birinde hazırlanmış şekilde 300 dpi CMYK renk formatında ayrıca JPEG ve PDF olarak CD´ye kaydedilmiş şekilde teslim edilecektir.

Katılım Şekli ve Adresi:

Tasarımlar basılı şekilde, arkasında ad soyad ve öğrenci numarası bulunan A4 Kağıt ve CD ile birlikte 25/12/2017 17:00 mesai bitimine kadar İngilizce Hazırlık Okulu ana binası sekreterliğine (2. kat 212 numaralı oda) veya Yabancı Diller Birimi sekreterliğine (Merkezi Derslikler karşısı, 2. Kat 105 numaralı oda) elden teslim edilecektir.

Yarışmayı Düzenleyen Kuruluş:
Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu (YDİHO)

İletişim:
 (0392) 630 2153 / 1330 / 2423